P1170053.jpeg
Honzaskranka.zde.cz_EX_IMG_BW026.jpg
P1170053.jpeg

EXIT 316


SCROLL DOWN

EXIT 316


EXIT 316

EXIT Tour vznikl jako návazný projekt na TV vysílání pořadu pro mladé EXIT316 a EXIT316 mise. V této sekci vám blíže představíme koncepci seriálu.

EXIT316 mise je volné pokračování publicisticko-vzdělávacího pořadu EXIT316, který běžel na obrazovkách České televize v roce 2008/2009. Reprízy nejúspěšnějších dílů vysílá Česká televize dodnes. Pořad je určený dospívajícím a má za cíl ukázat postoje podporující zdravý životní styl a možnosti řešení každodenních problémů z pohledu tradičních křesťanských hodnot.

V květnu 2009 byl odvysílán poslední díl, avšak stále je možné zhlédnout všechny díly na webu České Televize. Z důvodu úspěšnosti pořadu se v současné době připravuje mezinárodní rozšíření a vysílání tohoto pořadu na Slovensku, v Polsku a ve Slovinsku. 


Koncepce pořadu EXIT316 MISE:

Hlavní hrdinka Markéta, stejně jako všichni mladí lidé, prochází různými problémy a rozmanitými životními situacemi. Její osobní příběh komentují dva andělé – jeden dobrý (Kryštof) a druhý zlý (Desmon), kteří mezi sebou soupeří a tím nutí diváka přemýšlet o tom, na kterou stranu se přidá.

Každý díl EXIT316 mise trvá přibližně 17 minut, vždy více dílů se věnuje nějakému konkrétnímu tématu jako například: Přátelství, Image, Závislost, Sex, Odpuštění apod.

Každý díl je zároveň proložený interview s celebritou, anketou s lidmi na ulici a příběhem zajímavých lidí, kteří mluví o svých životních zkušenostech. Velmi atraktivní částí je hudební videoklip známých českých nebo zahraničních kapel, jejichž písně se určitým způsobem vztahují k dané epizodě. Jednotlivé prvky pořadu jsou propojeny atraktivní grafikou z dílen VistaFilm s.r.o.


Reference na TV pořad EXIT316

Ing. Michaela Šojdrová - poslankyně parlamentu ČR, místopředsedkyně výboru pro vědu, vzdělávání, kulturu, mládež a tělovýchovu

„Témata jednotlivých dílů pořadu se s tolerancí a taktem snaží nastínit odpověď na mnohé palčivé otázky současné mládeže. EXIT 316 je proto možné doporučit pro obohacení výuky společenskovědních předmětů na druhém stupni základních škol a na všech stupních středních škol.“

 

Ester Janečková - moderátorka pořadu Pošta pro tebe

„Zpočátku jsem se bála, že uvidím něco zkostnatělého, nemoderního a pomalého, ale tento pořad mě velmi příjemně překvapil. Moderní a poutavou formou tady hledají odpovědi na problémy, které trápí mladé lidi.“

 

Anna Cox - režisérka BBC

“Váš pořad je úžasný! Má pouhých 20 minut a přitom se v něm tolik odehrává. Připadá mi, že způsob, jak podáváte odpovědi, je velmi dostupný mládeži. My nic podobného v Británii nemáme. Vidět tento film je pro mě velmi příjemné překvapení a jsem moc ráda, že něco takového existuje.”
Honzaskranka.zde.cz_EX_IMG_BW026.jpg

Nabidka pro školy


Nabidka pro školy


Nabídka pro školy

Vážení pedagogové,

Těší nás Váš zájem o sadu DVD EXIT316, která obsahuje 41 dílů pořadu, který se vysílal v roce 2006/2007 na obrazovkách ČT2.

Pod tímto textem najdete dva odkazy.

Na prvním odkazu si můžete objednat ZDARMA celou sadu vylisovaných DVD – prosíme o vyplnění objednávkového formuláře, na základě kterého Vám pouze za cenu balného a poštovného (139,-) odešleme originální sady s potiskem a obalem na jakoukoli adresu školy, kterou uvedete do formuláře. DVD jsou financovány z grantu, proto Vám je můžeme dodat pouze na adresu školy oproti uvedenému IČ. Kompletní sadu DVD můžeme také odeslat na jakoukoliv jinou adresu, ale v tomto případě budeme účtovat kromě poštovného a balného ještě běžnou cenu sady 199 Kč.

Na druhém odkazu najdete k vybraným dílům ke stažení pracovní listy pro žáky a metodické manuály, jak EXIT316 využít v hodinách při práci se studenty. Manuály byly zpracovávany týmem odborníků z Ostravské univerzity.

Tento materiál je vhodný zejména pro společenskovědní předměty.

Pokud máte dotazy, kontaktujte nás na kam@kam.cz 

Uvítáme i vaši zpětnou vazbu či jakoukoli zkušenost s tímto materiálem.

 

Jan Pospíšil

Vedoucí projektu EXIT v ČR